SerowarstwoWarsztaty

Wielkanocne mazurki i pisanki

Oferta warsztatów wielkanocnych dla dzieci

   Warsztaty kuchni wielkanocnej rozpoczynam od przywitania się z dziećmi i opowiedzenia im o zwyczajach i tradycji wielkanocnej.  Opowiem również jak kiedyś wyglądały kuchnie, jakie potrawy przygotowywano na święta i  jakie ciasta wypiekano. Treść i forma tego wstępu jest przystosowana do wieku dzieci i trwa  ok. 5 minut.

Następnie dzieci z wcześniej przygotowanego przeze mnie ciasta, sporządzają mazurki samodzielnie.

 

Każde dziecko wykonuje swój mazurek. Następnie mazurki wędrują  do wypieku (ok. 10 min). W czasie gdy mazurki się pieką, wspólnie śpiewamy piosenki przy moim akompaniamencie na gitarze. Na upieczone mazurki dzieci nakładają  masą kajmakową i dekorują  suszonymi owocami ,migdałami i kolorową posypką lukrową.

    W drugiej części warsztatów, każde dziecko pomaluje woskiem na zimno (kolorową tłustą kredką) swoją pisankę , a następnie zabarwimy ją tradycyjnie kolorowymi barwnikami.

   Na koniec opowiem dzieciom baśń związaną z Wielkanocą, oraz zaśpiewam piosenki z akompaniamentem gitary. Postaram się aby dzieci włączyły się do wspólnego śpiewania.  Każde dziecko zabiera do domu swojego mazurka i pisankę, aby pokazać je mamie. Żegnam się z dziećmi serdecznie życząc im wesołych świąt.

Przyjeżdżam z całym sprzętem i materiałami. Warsztaty mogą się odbyć w każdej klasie. Czas trwania warsztatów, to około jednej godziny. Zapraszam wszystkie dzieci do zabawy. Koszt warsztatów to 25 zł od dziecka.

           Serdecznie pozdrawiam Krzysztof Jaworski – kuchnia tradycyjna.

tel. 696-258-038   mail: jaworski631@wp.pl  www.serowarzulawski.pl  /www.facebook.com/serowarzulawski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *